Define işaretleri

Define Arayışında İşaretlere Bakmanın Püf Noktaları

İşarete Bakmanın Püf Noktaları

 

Define arayışında takip edilebilecek işaretler bulunur. Bu işaretler bölgede bulunan yapılar hakkında bilgi verebilmektedir. Aynı zamanda bazı fiziksel işaretler incelendiğinde yapılacak çalışmalar hakkında detaylar belirlenebilmektedir. İşaretler sadece sembol olarak bir şey anlatmayabilirler. İşaretlerin bulunduğu yüzeyler de onlar hakkında farklı bilgileri bize verebilmektedir. İşaretlerin sunduğu ipuçlarını görmek define işlemleri için süreleri oldukça kısaltacak etmenlerdir. İşarete bakmanın püf noktaları en az işaret kadar önemli işlemlerdir. Define çalışmaları yapacak olan kişilerin işaretler ve püf noktalarına odaklanarak işlem yapması değerli olacaktır.

Define

Define2
Defineler için önemli olan işaretler ve işarete bakmanın püf noktaları şu şekilde sıralanabilir:

 

  1. İşaretin iyi okunabilmesi , en önemli püf noktadır.Define3Def3
  2. İşaretin bulunduğu yüzey sonradan bir işlem görmüş mü? En sık karşılaşılan problem tıraşlanmış yüzeylerdir.DefffDefine4
  3. Kaya yüzeyinde bir deforme gerçekleşmiş mi?Define6Define5
  4. İşaretin bulunduğu kaya yatay mı ,dikey mi?Define işaretleriDefineeDefine7
  5. İşaretin, bulunduğu kayaya oranı nasıl, kayaya göre büyük mü, küçük mü?
  6. İşaretin yanında başka işaretler var mı?Define9Define 8Defineee
  7. İşaret kayanın neresine yapılmış?Define 1Define işaret
  8. İşaretin belirli bir kısmını kapattığınızda geri kalan kısım bir anlam ifade ediyor mu?

Sizler de bu püf noktaları inceleyerek bölge ve bölgede bulunan define hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Defineciliğin en önemli hususlarının başında işaretlerin doğru okunabilmesi gelmektedir. Yukarıda yer alan sorular her define işleminde bulunacak işaret için geçerli olmaktadır. Bu püf noktaları eksiksiz bir şekilde değerlendirmek önemlidir. Bu noktada akıllara “define işaretlerinde dikkat edilecekler nelerdir?” sorusu da gelmektedir. İşte merak edilen ayrıntılar!

 

Define İşaretinde Dikkat Edilecekler

Define delik

Kaya
Defineler için işaret bulunduğunda yorumlaması önemlidir. Ancak işaretin yorumlanması kadar önemli olan farklı hususlar ve unsurlar da bulunmaktadır. Define işaretlerinde dikkat unsuru olan çok şey bulunmaktadır. İşarete bakmanın püf noktaları da bu dikkat unsurlarından biridir.

 

İşaretin bulunduğu konumun yapısı define işaretinde dikkat edilecekler arasında en önemli özelliktir. İşaret kadar işaretin bulunduğu alan da büyük ipuçları barındırır. Bitki örtüsü, toprak türü gibi özellikler yorumlama açısından da değerlidir. Aynı zamanda define işaretinin gerçekliği de dikkat unsurlarından biri olacaktır. Her sembol veya figür define işareti anlamına gelmemektedir. İşaretler define hakkında net bir bilgi sunamayabilir. Ancak işaret ile birlikte bölgenin yapısı bir arada düşünüldüğünde önemli anlamlar ifade edebilmektedir.

 

Define Ararken Dikkat Edilecekler

 

Define aramaları rastgele yerlerde yapılmamalıdır. Bunun için belirli işlemlerin ve analizlerin yapılmış olması gereklidir. Define ararken dikkat edilecekler konusunda en önemli şey işaret olacaktır. Her definenin bir işareti olmak zorunda değildir. Ancak çoğu definede sembolik bir işaret bulunmaktadır. İşarete bakmanın püf noktaları ile birlikte o işaretler analiz edilebilmektedir. Böylece define arayan macera severler de hayallerini kurdukları definelere ulaşabilmektedir. Burada temel kriterin işaretleri doğru bir şekilde çözmek olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

 

Yorum Yap