Define işaretleri Çözüm Teknikleri

Define İşaretleri Çözüm Teknikleri

Define İşaretleri Çözüm Teknikleri

Eski insanlar, göç ve hastalık gibi sebepler ile yaşadıkları yerleri terk etmeleri sonucu eşyalarını gömmek zorunda kalırlar. Bu eşyalar gömülmesi her zaman ‘’geri dönüp alırız’’ düşüncesi ile olmaktadır. Defineciler ise bu gömülü eşyaları bulmak için özel teknikler geliştirmişlerdir. Define işaretleri çözüm teknikleri uzman kişiler sayesinde bilinebilir. Birçok çözüm tekniği vardır.

Gizli birçok defineye bu definenin bulunduğuna dair işaretlerin okunması ile bulunabilmektedir. Genellikle saklı olan defineler, V işareti ile gösterilir. Birçok alanda ve define sahasında bu işarete rastlanabilir. Bazı işaretler mesafeyi söyler. Bazı işaretler yönü tarif eder. Bazıları ise direkt olarak, definenin ne olduğu hakkında bilgi vermektedir. Mağara ve kayaların üzerinde olan işaretlerin içinde mutlaka V harfi gizlidir. Bu işaretler, uzman kişilerce çözüme ulaşabilir.

Oyuk İşareti Ne Anlama Gelir?

Definecilikte mezarların içerisindeki değerli eşyaların bulunması çok rastlanan bir durumdur. Geçmiş toplumlarda ölen kişilerin değerli eşyaları kişilerle birlikte mezara gömülmekteydi. Sonraki zaman dilimlerinde insanlar bu değerli eşyaları mezarları kazarak çıkarmaktadır. Define işlemine başlamadan önce oyukların ne anlama geldiği araştırılmalıdır. Oyuk işareti, çoğu zaman mezarları gösterir. Ancak şekline göre para gömülü yerlerin de yeri tespit edilebilir. Oyuklar genellikle kayaların üstüne açılır. Açılan bu oyuklar yapısına ve şekline göre farklı mesajlar verir. Yuvarlak oyuk, mezarları gösterir. İkiden fazla oyuk birden fazla ölünün olduğunu belli etmektedir.

Mağarada Define Nerede Olur?

Öncelikle definenin olduğu mağara bulunmalıdır. Bunun için bölgedeki kayalarda mağaranın nerede olduğunu gösteren simgeler yer alır. Bu simgeler D ve C harflerine benzeyebilir. Eğer U harfine benzer bir şekil bulunursa bu bölgede mutlaka açık bir mağara olduğu bilinir. Kapalı mağaraların derinliklerinde genellikle som altın gömülü olur.

Mağarada define bulmak için mutlaka mağara duvarları iyi incelenmelidir. Mağaranın giriş duvarlarında belli semboller, gömülerin nerede olduğunu veya gömünün olmadığının mesajını verir. Eğer mağara duvarlarında içi dolu yuvarlak bir figür varsa bu mağarada gömü olduğu anlaşılır. Eğer dört köşeli bir oyuk yapılmışsa buradaki mağarada bir şeyin gömülü olmadığı anlaşılır.

Define Bulma Yöntemleri Nelerdir?

Farklı yerler için birçok işaret ve define çözümleme tekniği oluşmuştur. Bunlardan bazıları oyuklardır. Bir kayada görülen oyuk, mezar olduğunu belli eder. Eğer bir kayanın üzerinde yuvarlak bir oyuk varsa buranın altında mutlaka para olduğu anlaşılır. Değirmenlerin olduğu alanlarda para bulunur. Evlerin bahçeleri, güneşin konumu, toprak yapısı incelenerek, birçok define bulmak mümkündür.

Define bulma yöntemleri için definenin ne olduğu ve nerenin aranması gerektiğine karar verilmelidir. Bunun için birçok yöntem vardır. Toprak, güneşin konumu, haritalar veya simgeler en önemli işaretlerdir. Bu işaretleri çözdükten sonra define rahat bir şekilde bulunabilir. Önce nereye bakmak gerektiğini bilmek gerekir. Mağaralar, kuyular, kiliseler, değirmenler ve evlerde birçok değerli eşya bulunabilir.

Yorum Yap