Define nasıl bulunur?

Define Nasıl Aranır ve Bulunur?

Define Nasıl Aranır ve Bulunur?

Kazı

Define aramak, pek çok kişinin adeta meslek haline getirdiği bir meşgaledir. Özellikle zamanla çok sevilen bir uğraşı haline gelen define faaliyetleri, alıştıkça bırakılmayan bir durum gibidir. Peki define nasıl aranır ve bulunur? İşte tüm ayrıntılar!

2A838F2D 65FD 40FC AC92 CD6439995E0B

Öncelikle define aramak konusunda onlarca yöntemin mevcut olduğunu bilmeniz gerekiyor. Çok eski zamanlardan beri halen kullanılan bu yöntemler arasında ağaç dalı ve çubuk ile arama yöntemi, en eski yöntem olarak bilinir.

AF5DE451 7442 45D8 8120 39A42BE8A0D5
Defineciler de genel olarak bölgenin doğal yapısındaki farklılık gösteren öğeleri, insan eli ile bırakılmış işaretleri ve defineye ait işaretleri değerlendirmektedir. Buna bağlı olarak, define arayışı başarılı bir şekilde devam eder ve bazı defineciler define bulurken, bazıları bulamaz.

 

Eskiden Define Nasıl Aranırdı?

Dedektör

Geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde define aramacılığı hep popüler olmuştur. Kimi zengin olma hayalinden dolayı kimisi de macerayı sevdiğinden defineciliği tercih etmiştir. Esasında eskiden define aramak için rivayetler üzerinden oluşturulmuş haritalar kullanılırdı. Yine çevreden konuşulanlardan da etkilenen defineciler, el yordamıyla define aramacılığı yaparlardır. Böylece çoğu zaman definecilik hayalleri olumsuz olarak sonuçlanırdır.

 

Çok çok geçmiş yıllarda ağaç dalı ve çubuk ile define arayışı olurdu. Günümüzde de halen devam etmekte olduğu tahmin edilen bu yöntem, bilinen en eski yöntemdir. Bu define arama yöntemi, bakırdan veya değişik madenlerden, özel olarak hazırlanmış çubuklar ile yapılmakta idi. Eskiden define aramak, çok farklı bir uğraşı olarak bilinir. Özellikle eski definecilerin çok zekalı olduğu da tahmin ediliyor.

 

Eski dönemler için define aramak söz konusu olduğunda farklı teknik yöntemlerden söz etmek de mümkün olmaktadır. Bu kapsamda ağaç dalı kullanarak, define arayanların sayısında da ciddi oranda bir artış gözlenmektedir. Yine çubukla arama yönteminin de eski dönemlerden kalma bir define arama yöntemi olduğunu ifade etmek de mümkündür. Elbette ki geçmişten günümüze uzanan süreçte define aramalarında uygulanan teknik ve yöntemlerde de değişiklik yaşanmaktadır.

 

Define Olan Yerler Nasıl Anlaşılır?

Define

Define olan yerler nasıl anlaşılır? Bildiğiniz üzere ülkemizin her noktasında ve çeşitli bölgelerinde bulunan kayaların üzerinde, farklı şekiller, izler, figürler ve yazılara rastlamak mümkündür. Aynı zamanda kaya üstünde ki resimlere rastlamak da en sık karşılaştığımız durumlardan bir tanesidir. Ancak bunların hepsini define ile alakalı bir durum olarak değerlendirmek yanlıştır. Bu kapsamda ki önemli olan husus defineyi gösteren işaretlerdir. Kaya üzerinde ki bulunan define işaretleri çok farklı olduğu için bol bol araştırmanız gerekecektir.

 

Evde Define Nasıl Bulunur?

 

Evde define bulmak, hiç şüphesiz herkesin hayalidir. Ancak şu unutulmamalıdır ki her evin altında define olmaz. Defineler genel olarak çok geçmiş yıllara dayanan harabe evlerinin altlarında olabilir. Bununla beraber, ermeni ve Rum patrikhanelerin altında olabileceği tahmin edilmektedir. Ancak daha sağlıklı bilgi için alanında uzman defineciler ile görüşmeniz gerekecektir.

 

Yorum Yap