0C7EAB42 AE7B 4F71 87DD F4E317CC16EC

Definecilikte Ördek İşareti

Ördek İşaretinin Anlamı

Ördek

Ördek işaretinin anlamı define üzerinden yorumlanıyor. Define işareti olarak ördek görmek, dere yatağında olduğunuzun işareti olabilir. Geçtiğimiz dönemlere bakıldığında, genel olarak ördek işaretlerinin dere kenarlarına çizildiği görülür. Bu durumda direkt olarak ördek figürünün baktığı noktaya göre hareket etmek gerekiyor. Eğer bir ortamda anne ördek ve etrafında da 3 , 4 tane yavrusu varsa, bu definede civcivler kadar hediye olduğu tahmin edilir. Ördek işaretinin anlamı elbette çevreye göre yorumlanır.

Yavrular

Definecilikte Ördek İşareti Defineye mi Götürür?

 

Definecilikte Ördek işaretinin anlamı tam olarak nedir? Defineci ördek gördüğünde ne yapacak? Aslında önemli olan bu işaretin görülmesinden sonra definecinin ne yapacağıdır. Eğer bozulmamış bir ördek figürü varsa, burada kişinin çok dikkatli olması gerekiyor. Çevrenin iyice kontrol edilmesinde fayda var. Ördek başını ne yöne gösteriyorsa, o yöne doğru hareket etmek gerekiyor.

 

Ördek başı eski yerleşim yerini ya da su kenarlarını işaret etmekte. Yakın mesafede suya yakın olan farklı yığınların olduğu alanlar olabilir. Bu durumda hedefinizi direkt olarak o yöne çevirmeniz gerekiyor. Yığınların olduğu tarafta gömünün olduğu yer için farklı işaretlerin olduğunu tahmin edebilirsiniz.

 

Definecilikte Ördek İşaretinin Olduğu Yerde Arama Dedektörü

 

Mutlaka dedektör kullanarak ilerlemek gerekiyor. Yer altı incelemesinin gerçekleşmesi, ördeğin tamamen baktığı açı üzerinden olacaktır. Bu alanda su ya da buna benzer su yatağı, dere gibi bir işaret de görülmesi durumunda direkt olarak doğru alanda olduğunuzu anlayabilirsiniz. Yer altı incelemelerinin yapılmasından sonra definecilikte ördek işaretinin anlamı ile çok da uzaklaşmadan gömünün bulunması söz konusu olabilir. Elbette kesin olarak gömü olduğu bilinemez; ancak direkt olarak araştırmanın yapılacağı alan konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Definecilikte Ördek İşaretinin Yanında Anahtar Olması

 

Anahtar ile ilişkisi, su alanlarının olduğu yerde bir işaret aramanız gerektiği yönündedir. Örnek işareti bir su alanını işaret ettiğinden, o bölgede bir inceleme yapmalısınız. Ardından bu alan bulunduktan sonra, direkt olarak çevresindeki bir ipucu aranır. Anahtar eğer kilidin üzerindeyse direkt olarak yakın çevrede bir arama ile gömüye ulaşmak mümkün olabilir.

 

Eğer anahtar yoksa, sadece kilit varsa sizin yapmanız gereken ördeğin başının olduğu yönde başka bir işaret aramak. Genel olarak farklı bir kilit ya da anahtar bulmanız söz konusu olabilir. Daha önce bulduğunuz işaretler ile yeni işaretler arasında bağlantı kurarak definecilikte örnek işareti ve anahtar işareti üzerinden genel bir yorum yapabilirsiniz. Daha hızlı sonuca varmak için yapmanız gereken, direkt olarak suyun olduğu alanda kazı yapmak.

 

Definecilikte Ördeğin Bakış Açısı

Bakış açısı

Bakış açısı üzerinden 10 metreye kadar gidip su bulmanız halinde de kazmaya başlayabilirsiniz. O alanda 3 metre derinlikte kazı yaparak, ilk odaya ulaşabilirsiniz. Definecilikte ördek anlamı diğer semboller ile ilişkilendiriliyor olduğundan ona göre hareket etmeniz öneriliyor.

 

Yorum Yap