3FAD041A 7C76 48B8 A40F F2F786CF80B8

Definenin Yerinin Belli Olması İçin Bırakılan İşaretler

Define Yerinin Belli Olması için Bırakılan İşaretler

Define 1

Gömüler geçmişte yaşayan insanların değerli eşyalarını sakladıkları bir yoldur. Kendilerinin bildikleri ve istedikleri an ulaşabilecekleri bu eşyalara gömerken işaret bırakırlar. Durum böyle olunca da define yerinin belli olması için bırakılan işaretler ile bugün define bulunabilir. Elbette ki her bir gömü tamamen değerli olmayacağı gibi değerli eşyalarda gömülmüştür. Define olan yerler ise tespit edilirken yaşam alanına elverişli olması gereklidir. Genel olarak toprakta define olabileceği gibi kapalı mağara kısımlarında da saklanmış olabilir. Bunun yanı sıra kayalara işlenen harf, işaret veya resim gibi unsurlarda işaret sayılır. Aynı zamanda çıkan işaretlere göre define genellikle kaç metrede olur araştırması yapılarak da kesin sonuçlara varılabilir.

 

Define Olan Yerler Nasıl Anlaşılır?

Define2

Define olan yerleri anlamak için elbette ki birçok unsur birbiriyle bağlantılı olur. Bağlantılı olan bu etkenlerde sonucu da define yeri anlaşılır. Peki define olan yerler nasıl anlaşılır? Define araştırılmasına girildiği zaman alanda birden fazla derin oyuntulu veya kabartmalı işarete denk gelinir. Elbette ki gömüyü yapan kişi bunun anlaşılmasını istemeyeceği için bunlar birbirlerinden farklı olacaktır. Bunun yanı sıra define alanında eski yaşam alanı olması ile bu ihtimal güçlenir. Genel olarak kayalara işlenen yazıların etrafında olabileceği için bu tarz yerlere odaklanılması da sonuç verecektir.

 

Toprakta Define Ne Kadar Derinlikte Olur?

Kazma kürek

Eski zamanda ki insanlar değerli eşyalarını gömerken doğal afetlere ve bulunmasına karşılık yerlere gömerlerdi. Bu gömüler oldukça derinde olurken aynı zamanda işaret bırakılırdı. Elbette ki toprağa gömülen eşya yapıları birbirinden farklı olduğu için zaman içinde derinliği de değişmektedir. Fakat genel olarak derinliği 60 ve 100 cm arası değişmektedir. Bunun yanında definenin değerine göre gömüldüğü derinliğin de değiştiği gözlemlenmektedir.

 

Kapalı Mağara Nasıl Tespit Edilir?

Define işaretleri

Mağaralar araştırmacıların gözde yerlerinden biri olup birçok alanda etkeni vardır. Özellikle ölen kişilerin mezarları, sandıklar ve değerli eşyalar genelde buradan çıkar. Mağaralarda ise açık ve kapalı mağaralar olarak kendi içinde ayrılır. Bununla birlikte kapalı mağarayı tespit etmek için şeklini anlamak yeterlidir. U şeklinde olan mağara, ters halinde olduğu zaman kapalıdır. Aynı zamanda D şeklinde olan mağaralar ise her zaman kapalıdır.

 

Define Genellikle Kaç Metrede Olur?

Define4

Gömüleri bulmak için elbette ki define yerinin belli olması için bırakılan işaretler izlenir. Define olan yerler ise genellikle kapalı mağara ve toprakta define olarak bulunur. Defineler sadece altın ve değerli eşyaların yanı sıra vazo, kap kacak ve daha başka şeylerde olabilir. Peki define genellikle kaç metrede olur? Defineler kişilerin gömmesinin yanı sıra toprak hareketleriyle de iyice derine gömülebilir. Tam tersi de olabileceği gibi yüzeye de çıkabilir. Bu kapsamda bulunan defineler genel olarak 30 cm veya 10 m aralığındadır.

 

Yorum Yap